By Viepyr ve středu 17. listopadu 2021
Publikováno v vynikat
Odpovědi 5
záliby 0
Zobrazení 5.4
Hlasy 0
Zdravím,

Vytvářím protokol úkolů pro svou práci a mám List1, který slouží jako zobrazení toho, kdo má jaké vybavení přidělené. Tyto informace jsou aktualizovány z jiných listů. Na těchto dalších listech mám rozbalovací seznam podmíněného formátování s 5 barvami v podstatě bílou, červenou, žlutou, zelenou a azurovou pro nevydané, chybějící, mimo provoz, vydáno a vráceno.

Mám položku, která je vydána s identifikačním číslem, jako je FL-01, které uvádí, která položka byla vydána. Chtěl bych tyto informace zachovat v jeho buňce, ale když je vyberu z rozevíracího seznamu, aktualizuji se odpovídající barvou.

Z důvodu důvěrnosti nemohu soubor nahrát, ale mohu říci, že mám 9 sloupců od C do L a 29 řádků. Každý sloupec C až L má svůj vlastní list, který mu odpovídá.

Další příklad: Chci, aby sloupec D s FL-01 v buňce D8 zobrazoval zelenou barvu z rozbalovací buňky v C-8 na Listu 2 a změnil se, když změním volbu Rozbalovací seznam.

Díky předem,

Viepyr
Myslím, že to, co bych chtěl dělat, není v Excelu možné nebo jsem to dostatečně nevysvětlil.

Díky,

Viepyr
·
Před 2 let
·
0 Likes
·
0 hlasů
·
0 Komentáře
·
Ahoj Viepyre,

Můžete nám poslat soubor (smažte prosím své soukromé informace a nahraďte je aa, bb, ...)? Opravdu nerozumím vaší otázce.

Amanda
·
Před 2 let
·
0 Likes
·
0 hlasů
·
0 Komentáře
·
Děkuji za odpověď, tak tady.

V souboru mám List_1, který je chráněný a nelze jej upravovat, a List_2, který chráněný není. Na Listu_2 mám sloupec E s názvem Stav s rozevíracím seznamem obsahujícím 5 položek. 4 z nich jsou barevně odlišeny.

Co chci udělat, je, že když vyberu Vydáno, buňka se změní na zelenou. Chtěl bych, aby tato barva stínovala odpovídající buňku na Listu_1, aniž by se změnil obsah této buňky.

Mám listy nastavené tak, že tam, kde zadám data v C8, vyplní odpovídající buňku na List_1

Doufám, že je to trochu jasnější.

Viepyr

  Testovací soubor.zip
·
Před 2 let
·
0 Likes
·
0 hlasů
·
0 Komentáře
·
Ahoj Viepyre,

Můžete zrušit ochranu listu 1? Pokud můžete, postupujte následovně:

1. Klikněte na buňku H2 z Listu 1 a poté na Domů v záložce Styl skupiny, klepněte na tlačítko Podmíněné formátování > Nové pravidlo. Ve vyskakovacím okně klikněte na poslední možnost - Pomocí vzorce určete, které buňky se mají formátovat.
  barevná výplň.png


2. Poté klikněte na šipku nahoru a vyberte buňku C2 na listu Flashlisht_Holster. Nezapomeňte po výběru odstranit $, aby byl odkaz na buňku dynamický. Poté přidejte "Chybí"Nebo můžete jen zkopírovat =Flashlight_Holster!C2="Chybí" v krabici.
barevná výplň 2.png


3. Nyní klikněte Formát pro výběr barvy pozadí. Pak klikněte OK.

Opakujte výše uvedené 3 kroky a vytvořte pravidla pro další čtyři Statusy.
=Flashlight_Holster!C2="Vydáno" > zelená
......


Po dokončení pravidel můžete jednoduše přetáhnout úchyt výplně dolů a aplikovat pravidla na buňky pod H2.

Řekni mi, jestli to funguje

Amanda
·
Před 2 let
·
0 Likes
·
0 hlasů
·
0 Komentáře
·
Krásný!

Děkuji mnohokrát! Nebyl jsem si stoprocentně jistý, že to bude podmíněné formátování nebo že se budu muset pustit do kódování VBA.

Mám další problém, na který bych vytvořil příspěvek, když budu mít čas, ale zatím to můj problém řeší.

Ještě jednou díky.

Viepyr
·
Před 2 let
·
0 Likes
·
0 hlasů
·
0 Komentáře
·
Zobrazit celý příspěvek