By Stick944 v úterý 14
Publikováno v vynikat
Odpovědi 1
záliby 0
Zobrazení 5.2
Hlasy 0
Mám tabulku se jmény ve sloupci A, datem náboru ve sloupci B, 4letým výročím datem ve sloupci C, datem 8letého výročí ve sloupci D, pokračuje to až do 24 let ve sloupci H. Město přišlo s plánem platů , každé 4 odpracované roky se zaměstnanci zvýší mzda. Problém je v tom, že město chce zvyšovat platy pouze jednou ročně. To znamená, že 1. července se zvyšuje plat, pokud má zaměstnanec výročí 10. července, musí zaměstnanec na zvýšení sazby čekat zhruba rok. Abych jim pomohl, chtěl jsem vytvořit tabulku, která za ně udělala práci, kde vše, co museli udělat, bylo otevřít tabulku, když se provádí výplatní listina, a zobrazit seznam jmen, která potřebují zvýšit plat. Bohužel jsem nebyl schopen přijít na vzorce potřebné k tomu, abych to mohl efektivně provést. Moje myšlenka je získat seznam jmen, jejichž datum výročí spadá do rozmezí dat. Rozsah dat by byl výplatním obdobím. Příklad: Pokud je datum výročí Johna a Stevena 07. 23. 2022 a výplatní období je 07. 23. 2022-08. 05. 2022, jméno Johna a Stevena bude vloženo do buňky. Sloupce B až H mají různý počet dat, z nichž některá již uplynula. Vzorec, se kterým jsem přišel, je =LOOKUP(2,1/($K$2<=C2:H63)/($L$2>=C2:H63),$A$2:$A$63), který funguje, ale já získat pouze jedno jméno, nikoli více, a nezdá se, že by prohledával celý rozsah dat. Také to není ve skutečnosti automatické a bude nutné jej v následujících letech aktualizovat. Jakékoli myšlenky nebo návrhy by byly velmi oceněny.
Ahoj Stick944,

Děkujeme, že jste nás kontaktovali.

Mohl byste prosím připojit ukázkový soubor? Abychom my i ostatní uživatelé snadno a lépe porozuměli vaší otázce.

Díky předem.

Amanda
·
Před 2 let
·
0 Likes
·
0 hlasů
·
0 Komentáře
·
Zobrazit celý příspěvek