Středa, 29 června 2022
  13 Odpovědi
  5.4 tis. Návštěv
0
Hlasy
Zrušit
Ahoj,

Pokouším se odeslat e-mail na základě nepřímé změny hodnoty buňky (např. > 7), s přílohou e-mailu a konkrétním odkazem na změněné buňky v těle mé odchozí pošty. Mám nepřímou změnu hodnoty buňky na základě kritérií. Při pokusu o nastavení proměnné pro volání adresy buňky do mého e-mailu se mi však zobrazuje chyba 424. Mohl byste pomoci? Cítím, že jsem blízko.

Dim xRg jako rozsah
Dim xRgSel jako rozsah
'Nastavit rozsah a cíl
Soukromá dílčí tabulka_Změna (ByVal Target As Range)
Dim xRgPre As Range
On Error Resume Next
Pokud Target.Cells.Count > 1, pak Exit Sub
Nastavit xRg = rozsah("Q2:Q43")
Nastavte xRgPre = xRg.Precedenty
Nastavit xRgSel = Intersect(Target, xRg)
ActiveWorkbook.Save
Pokud xRg.Value > 7 Pak
Zavolejte Mail_small_Text_Outlook
ElseIf (Not xRgPre Is Nothing) And (Intersect(Target, xRgPre).Address = Target.Address) Then
End If
End If
End Sub
Sub Mail_small_Text_Outlook()
Dim xOutApp jako objekt
Dim xOutMail jako objekt
Dim xMailBody jako řetězec
Set xOutApp = CreateObject("Outlook.Application")
Nastavit xOutMail = xOutApp.CreateItem(0)
xMailBody = "Dobrý den, buňky" & xRgSel.Address(False, False) & _
" v pracovním listu '" & Me.Name & "' jsou 3 dny po příjmu" & vbNewLine & vbNewLine & _
"Prosím, zkontrolujte a oslovte potenciálního zákazníka" & vbNewLine & _
"Děkuji"
On Error Resume Next
S xOutMail
.To = ""
.CC = ""
.BCC = ""
.Subject = "Dny od příjmu olova"
.Tělo = xMailBody
.Attachments.Add (ThisWorkbook.FullName)
.Display 'nebo .Send
Konec s
Při chybě GoTo 0
Nastavte xOutMail = nic
Nastavte xOutApp = Nic
End Sub


Díky!
Před rokem 1
·
#2838
0
Hlasy
Zrušit
Ahoj,

Když se zobrazí chyba 424, klikněte na ladit a poté pořiďte snímek obrazovky s nalezeným problémem.
debug.png

Spustili jsme vámi poskytnutý kód, po změně fungoval dobře end if níže do výstupní sub.
změnit.jpg

Změňte odpovídajícím způsobem svůj kód a poté jej vyzkoušejte, abyste zjistili, zda funguje tak, jak jste chtěli.

Amanda
Před rokem 1
·
#2843
0
Hlasy
Zrušit
Díky, Amando! Stále se mi však zobrazuje chyba a výzva nenabízí možnost „ladění“. Jsem ve VBA docela nový, může to být moje odsazení? Vidět, jak to funguje na vaší straně. Zkoušel jsem nahrát snímek obrazovky, ale mám problém s odesláním zprávy s odpovědí (načítá se po dlouhou dobu, jen upozornění).
Před rokem 1
·
#2844
0
Hlasy
Zrušit
Ahoj Ryane, změnil jsi pouze přeškrtnutí end if na výstupní sub? (Všiml jsem si, že na snímku obrazovky je překlep (eixt), omlouvám se za to.)
Pokud ano, můžete prosím připojit soubor Excel, kde jste kód použili?

Amanda
Díky, Amando! Stále se mi však zobrazuje chyba a výzva nenabízí možnost „ladění“. Jsem ve VBA docela nový, může to být moje odsazení? Vidět, jak to funguje na vaší straně. Zkoušel jsem nahrát snímek obrazovky, ale mám problém s odesláním zprávy s odpovědí (načítá se po dlouhou dobu, jen upozornění).


Nyní to můžete zkusit odeslat s přílohami. :)
Před rokem 1
·
#2858
0
Hlasy
Zrušit
Ahoj Amando, omlouvám se za zpoždění, změnil jsem End if na Exit Sub. Z nějakého důvodu však nemohu přidat soubor aplikace Excel nebo snímky obrazovky - nemohu odpovědět s přílohami. Stejně jsem nemohl přidat soubor aplikace Excel, protože je to soubor xlsm a není podporován pro nahrávání souborů. Můžeme chatovat přes e-mail?
Před rokem 1
·
#2859
0
Hlasy
Zrušit
Ahoj Amando a ExcelFane, omlouvám se za zpoždění, změnil jsem End if na Exit Sub. Stále však nemohu z nějakého důvodu přidat soubor aplikace Excel nebo snímky obrazovky - nemohu odpovědět s přílohami. Stejně jsem nemohl přidat soubor aplikace Excel, protože je to soubor xlsm a není podporován pro nahrávání souborů. Každopádně můžeme chatovat přes e-mail? Tímto způsobem mohu předat soubory
Ahoj Amando, omlouvám se za zpoždění, změnil jsem End if na Exit Sub. Z nějakého důvodu však nemohu přidat soubor aplikace Excel nebo snímky obrazovky - nemohu odpovědět s přílohami. Stejně jsem nemohl přidat soubor aplikace Excel, protože je to soubor xlsm a není podporován pro nahrávání souborů. Můžeme chatovat přes e-mail?


Ahoj,

Proč to neuložit jako zip nebo rar?:)
Před rokem 1
·
#2864
0
Hlasy
Zrušit
Bohužel nemohu zveřejnit žádný typ souboru ani odkazy. Obrátil jsem se na podporu, ale nyní odpovídám. Nejste si jisti příčinou, ale při odeslání se stránka pouze načte a neodešle. Vyzkoušel jsem více prohlížečů, vymazání mezipaměti a více zařízení :/

Oceňuji vaši ochotu pomoci! Bohužel v tuto chvíli nemohu předat soubory
Před rokem 1
·
#2867
0
Hlasy
Zrušit
Hi Ryan,

Děkuji za zpětnou vazbu. Zkontrolujeme, zda není problém s připojením souboru. Prozatím prosím odešlete svůj soubor na

Amanda
Před rokem 1
·
#2868
0
Hlasy
Zrušit
Ahoj Amando!

Toto je Ryan4 od ExtendOffice. Děkuji za zaslání vaší e-mailové adresy na pomoc při řešení mého problému. Od objevení vaší fantastické komunity hodlám být aktivním členem, takže doufám, že se mi problémy s nahráváním souborů nakonec vyřeší!

Prozatím se podívejte na přiložený soubor zde. Aktualizoval jsem kód tak, aby četl „Exit Sub“ místo „End if“, ale stále se mi zobrazuje chyba bez možnosti ladění. můžete poradit? Možná je to moje struktura nebo odsazení.

Ještě jednou děkujeme za vaši pomoc!
Ryan

Hi Ryan,

E-mailová zpráva přijata. Protože mohou existovat další uživatelé, kteří mají stejný problém, odpovím zde.

Zkuste prosím níže uvedený postup:
1. Otevřít Odkaz.
vba-reference.png

2. Kontrola Objektová knihovna Microsoft Outlook 16.0. Poznámka: Místo 16.0 můžete mít 15.0, 14.0 atd.
vba-library.png

3. Nahraďte níže uvedený kód
Dim xOutApp As Object
Dim xOutMail As Object

na
Dim xOutApp As Outlook.Application
Dim xOutMail As Outlook.MailItem


Zkuste prosím výše uvedené 3 kroky. Protože vaše vba na našem počítači funguje dobře, je pro nás obtížné problém zopakovat. Snad vám tato metoda pomůže!

Amanda
Před rokem 1
·
#2887
0
Hlasy
Zrušit
Ahoj Amando, mám objektovou knihovnu Microsoft Outlook 16.0, ale bohužel to také nefungovalo - mám novou chybu ukazující na kód problému. Zdá se, že Outlook.Application není definovaný typ – musím vytvořit nějakou včasnou vazbu, abych kvalifikoval objekt?

Děkujeme!

(ps opět nemohu posílat screenshoty / přílohy - pošlu e-mailem, ale klidně sem pište i pro komunitu.)
Před rokem 1
·
#2895
0
Hlasy
Zrušit
Hi Ryan,

Zpráva přijata. Je nám ale líto, že kód funguje na našich počítačích, takže jsme pro vás nyní nemohli vymyslet jiná řešení. :(

Co se týče snímků obrazovky, klikli jste? Nahrát soubory pod Přílohy a poté vyberte soubory, které fórum podporuje?

Amanda
Před rokem 1
·
#2902
0
Hlasy
Zrušit
Blbost :/ Zajímalo by mě, co by to mohlo být - zkusím si s tím ještě pohrát.

Co se týče souborů, zkusil jsem to. I upload v pořádku, ale po kontrole im ne robot a bít odpověď. Stránka se jen načítá a načítá, ale nikdy se neodešle. Mohu odpovědět v pohodě bez příloh. Amando, poslal jsem ti e-mailem přílohy a knihu.

Dám vám všem vědět, jestli to vyřeším!
Každopádně děkuji za veškerou pomoc :)

Ryan
  • Stránka:
  • 1
Na tento příspěvek zatím nebyly učiněny žádné odpovědi.