By Mr.G v úterý 20. září 2022
Publikováno v vynikat
Odpovědi 2
záliby 0
Zobrazení 4.9
Hlasy 0
Odpoledne:

Nechte si speciálně vytvořit sešit Excel (ne šablonu)
mít 12 listů – 1 na každý měsíc rozdělených do týdnů pondělí – pátek
Mít kmenový list, který sečte čísla z každého týdne a umístí je do buňky na kmenovém listu (od roku k datu)
Tohle funguje dobře

Se snaží:
Vezměte toto číslo na hlavním listu, který se týden od týdne mění
Vydělte toto číslo číslem týdne (38, 39,40, XNUMX atd.)
a umístěte tento průměr do buňky na konkrétní měsíc pro tento odpovídající týden. (týdenní průměr)

Vyzkoušeno téměř vše, ale zobrazuje se pouze datum
takže pomocí obecných sestavených čísel použiji stávající vzorec
V každém týdnu každého listu mám prázdnou buňku, která uvádí číslo týdne, pro toto cvičení používám 3.–7. října (po–pá) 41. týden, vzorec buňky „41. týden“ je: =WEEKNUM(B1,2, 1) (Vezme datum z B3, pondělí a určí číslo týdne. umístí ho do AXNUMX (může být jakákoli buňka)
Odesílám týdenní přehledy a nyní to chce mít „průměr“
Potřebuji vzít součet z hlavního listu ='2022 Master'!B17 (B17 je buňka, kam číslo patří, je to rok až k dnešnímu dni, celkový součet,
vydělte toto číslo číslem týdne z odpovídajícího týdne v říjnu a umístěte výpočet do O19 vedle konkrétního týdne.
Všechno, co dostávám, je rande, bez ohledu na to, co jsem zkusil

Pro ty, kteří následují, bude příští týden 42, takže by měl vzít zvýšený součet z hlavního listu, vydělit 42 a umístit
to v O44 a tak dále. buňka s výsledky může být kdekoli na stránce.

Nějaké nápady, jak to udělat bez přeformátování celé hromady buněk?,
Jak rozdělíte 2 buňky, které mají v sobě vzorce, abyste určili součet v jiné buňce...

Díky předem
Ahoj,

Mohl byste prosím připojit ukázkový soubor? Abychom lépe porozuměli vaší otázce

Amanda
·
Před rokem 1
·
0 Likes
·
0 hlasů
·
0 Komentáře
·
Rok k dnešnímu dni (Master) Total.png
Weekly File sheet.png
Rok k dnešnímu dni (Master) Total.png
Pokusím se to vysvětlit lépe, zahrnuli jsme 2 grafiky, aby bylo možné získat obecnou podstatu, těžko se dodává
grafika, kterou smím...
Týdenní grafika:
Soubory jsou umístěny každý den do příslušného sloupce (počet souborů se denně mění)
Soubory se sečtou každý den v modrém řádku dole a umístí se do zeleného řádku
Na konci týdne se sečtou všechny týdenní soubory (číslo pod zelenou barvou dole)(52)
Toto číslo (52) je přeneseno a přidáno k součtu od roku k datu na (hlavním) listu od roku k datu
(Toto je dynamické a celkový součet hlavního listu (B17) se každý den mění)

Co chci udělat, je poskytnout týdenní průměr pro konkrétní týden (38,39,40, XNUMX, XNUMX atd.)
a umístěte jej vedle týdenního součtu nebo měsíčního součtu (na umístění buňky nezáleží, může to být libovolná buňka)
Takže vzorec při pokusu o to je:

(B17 je číslo buňky, kde je na kmenovém listu číslo od roku k datu)
když vyberu prázdnou buňku na týdenním listu a použiji vzorec
='2022 Master'!B17/39 by měl umístit výsledek čísla do buňky
podle mého chápání by tento vzorec měl vzít velké číslo na hlavním listu na B17 a vydělit ho číslem týdne (39), aby se získal průměr za týden.

Jediné, co mi dává, je datum a dokonce ani dnešní datum...

Týdenní průměr je nyní třeba zahrnout do každého týdne, takže pokud existuje jednodušší způsob, jak to udělat, pak jsem v uších
nějaký vzorec, který vezme číslo souboru od roku k datu hlavního listu a vydělí ho odpovídajícím týdenním číslem (38, 39,40 atd.)
pokud to musím umístit do cely na každý týden, pak dobře, ale myslel jsem, že existuje lepší způsob, protože vždy existuje lepší způsob, že?
V současné době není VB možnost, takže zatím je to manuální.... Weekly File sheet.png
·
Před rokem 1
·
0 Likes
·
0 hlasů
·
0 Komentáře
·
Zobrazit celý příspěvek