Čtvrtek, 08 2022 prosince
  3 Odpovědi
  4 tis. Návštěv
0
Hlasy
Zrušit
Chci nastavit vzorec v aplikaci Excel, která data jsou níže, pomozte mi prosím nastavit vzorec .... Připojil jsem také list aplikace Excel.
-------------------------------------------------- -------------------------------
DATUM RECV | RCV. CH. NE | RECV | DATUM RECV | RCV. CH. NE | RECV |
-------------------------------------------------- -------------------------------
02-srpen | 1362 | 717 | 02-srpen | 1366 | 612 |
-------------------------------------------------- -------------------------------

moje data jsou ve sloupcích a chci aktuální celkový součet hodnot "RECV" ...

prosím, pomozte mi
Přílohy (1)
Před rokem 1
·
#3313
-1
Hlasy
Zrušit
Ahoj,

Omlouváme se za pozdní odpověď.

Protože jsou vaše data ve sloupcích, budete muset vnořit některé vzorce dohromady:

V buňce O4 může být vzorec: =SUM(SUM(FILTER(F4:F6,D4:D6=N4,0)),SUM(FILTER(I4:I6,G4:G6=N4,0)),SUM(FILTER(L4:L6,J4:J6=N4,0)))
V buňce O5 může být vzorec: =SUM(SUM(FILTER(F4:F6,D4:D6=N5,0)),SUM(FILTER(I4:I6,G4:G6=N5,0)),SUM(FILTER(L4:L6,J4:J6=N5,0)))
V buňce P4 může být vzorec: =TEXTJOIN(",",TRUE,TEXTJOIN(",",TRUE,FILTER(E4:E6,D4:D6=N4,"")),TEXTJOIN(",",TRUE,FILTER(H4:H6,G4:G6=N4,"")),TEXTJOIN(",",TRUE,FILTER(K4:K6,J4:J6=N4,"")))
V buňce P5 může být vzorec: =TEXTJOIN(",",TRUE,TEXTJOIN(",",TRUE,FILTER(E4:E6,D4:D6=N5,"")),TEXTJOIN(",",TRUE,FILTER(H4:H6,G4:G6=N5,"")),TEXTJOIN(",",TRUE,FILTER(K4:K6,J4:J6=N5,"")))

Zkuste to prosím.

Amanda
Přílohy (1)
HI,
Díky za vaši odpověď...opravdu úžasný vzorec, který v něm používáte....ale není o moc užitečnější...oblast za ním ....tady ne. sloupce není opraveno..může se kdykoli zvýšit....a sekundární rezistence je, že nikdo nepoužívá ms office 360 ​​nebo aktualizovanou verzi....zde všichni mají pouze ms office 2013 a v tomto textu společný vzorec není k dispozici .....tak prosím navrhněte jiný vzorec, který je schopen pro ms 2013...
Před rokem 1
·
#3316
0
Hlasy
Zrušit
Ahoj,

Pokud není počet sloupců pevný, pak se obávám, že to nebude fungovat se vzorci...

Amanda
  • Stránka:
  • 1
Na tento příspěvek zatím nebyly učiněny žádné odpovědi.