Sobota, 28 2021 srpna
  2 Odpovědi
  5.7 tis. Návštěv
0
Hlasy
Zrušit
Ahoj,
Skvělá funkce pro rozdělení dat do nových listů. 
Někdy nekonzistentní pojmenování listů při výběru "Hodnoty sloupce" jako nového názvu listu. Vrátí se na "List 1" atd. 
Jaké je pravidlo, které to určuje?
Existují nějaká řešení, aby byla rozdělená data pokaždé pojmenována jako hodnota sloupce?
Mnohokrát děkuji
Naomi
 
Ahoj,
Děkuji za zpětnou vazbu.
Dobrý nápad, v nadcházejících verzích zvážíme jeho vylepšení.
Před rokem 1
·
#3211
0
Hlasy
Zrušit
Ahoj Naomi, všiml jsem si, že funkce použije „List #“, pokud hodnota nesplňuje pravidla pro pojmenování v aplikaci Excel. Snažil jsem se používat názvy společností a tyto často porušovaly alespoň 1 z těchto pravidel. Začal jsem vytvářet nový sloupec, který byl „bezpečnou“ verzí názvu společnosti, a toto chování zmizelo. Oficiální pravidla od Microsoftu

  • Buď prázdný.
  • Obsahuje více než 31 znaků.
  • Obsahují některý z následujících znaků: / \ ? * : [ ]
  • Začínají nebo končí apostrofem ('), ale mohou být použity mezi textem nebo čísly ve jménu.
  • Jmenujte se „Historie“. Toto je vyhrazené slovo, které Excel interně používá.


Tento název účtu je například příliš dlouhý: IBM (International Business Machines). Toto je standardní schéma pojmenování pro naše zákazníky. Zkrácený název s rozšířenými informacemi v závorkách. V našem případě jsme vytvořili nový (skrytý) sloupec pro 'Account Name Safe'. Čištění účtu lze provést mnoha způsoby. V našem případě to, co jsme potřebovali, udělalo následující:

Nejjednodušší způsob řešení je oříznutí na 30 znaků
= VLEVO (A2,30)
IBM (International Business Machines) se stává IBM (International Business M

Jako propracovanější řešení bylo oříznutí, pokud bylo vidět koma nebo závorky
=MIN(30,IFERROR(FIND("(",A2-1,100),IFERROR(FIND(",",A2)-1,100))
IBM (International Business Machines) se stává IBM
  • Stránka:
  • 1
Na tento příspěvek zatím nebyly učiněny žádné odpovědi.